GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

ROZMIAR MA ZNACZENIE!

Dzisiejszy zabiegany świat nie sprzyja trwonieniu czasu na hobby. Jeżeli można ten czas dobrze wykorzystać, to tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu dostosowaniu albumu do swoich potrzeb.

Najważniejszym czynnikiem, od którego należy zacząć rozmowę o albumie jest jego rozmiar. To właśnie on będzie w późniejszym czasie determinował ilość zdjęć i dodatków, których będziesz potrzebować.

Poniżej chciałabym Ci przedstawić dwa rodzaje najpopularniejszych formatów na grudniownik w technice Project Life wraz z ich największymi zaletami i wadami.

ALBUM 4x4

 

Cena albumu: od ok. 40 do 60 zł

Cena koszulek: od ok. 0,65 zł za sztukę

 

Rodzaje koszulek: dostępne są dwa rodzaje - pełna koszulka o wymiarach 4x4 cale lub cztery kieszonki o wymiarach 2x2 cale.

Zalety: w kwadratowych koszulkach idealnie wpiszą się zdjęcia z Twojego lnstagrama, w dużym stopniu ograniczy to konieczność obróbki i wymierzania odbitek.

Wady: w okresie przedświątecznym na najładniejsze wzory albumow trzeba zrobić prawdziwe polowanie. Niestety, polskie sklepy chyba jeszcze nie do konca doceniły zalety takiego albumu.

ALBUM 6x8

 

Cena: ok. 50 do 80 zł

Cena koszulek: od 0,9 zł za sztukę

Rodzaje koszulek: dostępne są cztery rodzaje - pełna koszulka, dwa zdjęcia (4x6) , trzy zdjęcia (3x4 + 4x6), cztery zdjęcia (3x4).

Zalety: nie musisz martwic się o format zdjęć, większość koszulek popularnymi zdjęciami 4x6 cali ( 10 x 15 cm) lub ich połówkami 3x4.

Wady: większe pole do zagospodarowania to zdecydowanie więcej zdjęć, kart, opisów i przydasi, ktore musisz przygotować, aby wypełnić album.


KTÓRY ALBUM WYBRAĆ?

Usiądź wygodnie i odpowiedź sobie no pytania, które umieściłam poniżej, a pozwoli Ci to dobrać album idealny do Twoich potrzeb i możliwości.


CZY LUBISZ ROBIC ZDJĘCIA?

Jeżeli nie posiadasz jeszcze nawyku robienia codziennych zdjęć, to możesz mieć trudność w zapełnieniu kilkunastu kieszonek z jednego dnia. Z uwagi na powyższe zastanów się, czy większy album nie będzie wyglądał na pusty i czy wystarczy Ci motywacji aby go tworzyć ponad siły.


CZY NIE MASZ TRUDNOSCI Z PISANIEM OBSZERNYCH OPISOW?

Małe albumy nie mają dużo miejsca, w którym zmieściłyby się rozległe opisy. Powinny je wybrać osoby, które wolą operować obrazem, a nie słowem.


CZY DYSPONUJESZ ODPOWIEDNIA ILOSCIĄ PRZYDASI?

Jeżeli dopiero tworzysz swoją bazę akcesoriów, to miej na uwadze, ze im większy album, tym więcej dodatków będziesz potrzebowała, aby go zapełnić. Mały album dużo szybciej nasyci się przydasiami i może się okazać, że zapełni się zanim Święty Mikołaj rozwiezie prezenty do wszystkich grzecznych dzieci.


ILE CZASU MOZESZ POSWIĘCIĆ NA SWOJE PASJE?

Mniejsze albumy zawierają maksymalnie cztery kieszonki w jednej koszulce - wypełnienie ich zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu, niż np. podwójnej koszulki 6x8 złożonej z 12 małych kwadracików.

Please login to get access to the quiz
MĄDRY WYBÓR TO PODSTAWA (Prev Lesson)
(Next Lesson) MOTYW
Back to GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

No Comments