GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

PODSTAWOWY EKWIPUNEK

W poprzednim dziale dowiedziałaś się jakie motywy i kolory będą dominować w Twoim albumie, dlatego teraz jesteś gotowa na poznanie produktów, których będziesz potrzebowała do wykonania grudniownika oraz stworzenie listy zakupów.

Działamy!

Wychodzę z założenia, że Project Life jest dla wszystkich ludzi niezależnie od zawartości ich portfela. Stąd też na początku mojej przygody z Project Life, wiele kart i dodatków w mojej kolekcji pochodziło z darmowych źródeł. Bardzo często zdarza się, że tworzę je sobie sama wedle zapotrzebowania. Do dziś, kiedy muszę zrobić zaopatrzenie moich przydasi szukam oszczędności i promocji.

 

O ile więc raz na jakiś czas daję sobie przyzwolenie na zakupowe szaleństwo, o tyle trzymanie się wyznaczonego budżetu nie tylko wzmaga moją kreatywność, ale i przyczynia się do większej wyjątkowości albumu. W końcu nie sztuką jest pracować tylko na gotowych zestawach, prawda?

 

Moja kolekcja świątecznych dodatków, to zbiór, który buduję od kilku lat. Często w środku lata kupuję jakiś alfabet, bo wiem, ze idealnie przyda się do pracy nad grudniownikiem. Jeżeli decyzję o prowadzeniu grudniownika podjęłaś niedawno i nie masz jeszcze zgromadzonych idealnych dodatków, to nie martw się Mam dla Ciebie kilka propozycji, które nie powinny nadszarpnąć Twojego budżetu.

Poniżej umieściłam przykładowy zestaw do stworzenia grudniownika od A do Z. Nie wszystkie przedmioty tam przedstawione są dla Ciebie niezbędne i konieczne. Postanowiłam jednak Ci je przedstawić, abyś miała wstępne rozeznanie na temat tego, co podczas pracy z albumem może Ci się przydać.

ALBUM ( ok. 40 - 60 zł)

Mniej lub bardziej zdobiony sprawia, ze już po okładce jesteśmy w stanie przewidzieć co znajdzie się w środku i w jakim stylu będzie prowadzony. Jeżeli koszt segregatorowego albumu Cię przerasta zawsze możesz stworzyć jego tekturowy zamiennik.

KOSZULKI (ok. 1,5 zł szt.)

Koszulki to obowiązkowy element grudniownika, który powstać ma w formie pocket scarpbookingu. Oprócz koszulek do albumu, możesz dołożyć również własnoręcznie robione przekładki.

NAKLEJKI ( od 5 do ok. 20 zł)

Napisy, alfabety czy błyszczące śnieżynki to najprostszy sposób na stworzenie fantastycznych świątecznych wpisów, kiedy brakuje Ci dedykowanych kart.

WASHI TAPE (od 4 do 12 zł szt.)

Są niewielkie, kosztują grosze, a dodają magii każdemu albumowi. W kolejnym rozdziale pokażę Ci kilka pomysłów ną wykorzystanie takich papierowych taśm.

DIE CUTS (ok. 20 zł komplet)

Gotowe wycinane elementy pomogą zaoszczędzić Ci dużo czasu, który spędziłabyś no ich samodzielnym docinaniu.

STEMPLE (ok. 30 zł komplet)

Transparentne stemple, czy to w postaci alfabetu, czy świątecznych elementów to idealny i relatywnie tani dodatek do albumu. Mają tę przewagę nad naklejkami, ze nigdy się nie kończą.

DIY-warsztat-scrapbooking-grudniownik-stemple-collection-artico-by-in-a-creative-bubble

PAPIERY DO SCRAPBOOKINGU
(ok. 2 zł szt.)

Możesz skorzystać z darmowych, dostępnych w lnternecie wzorów i wydrukować je lub kupić kilka arkuszy, które będą stanowić idealny podkład pod własnoręcznie robione karty czy dodatki.

PERGAMIN I KALKA (ok 2 zł szt.)

To wciąż dość niedoceniany artykuł papierniczy, który dzięki swojej transparentności pomoże Ci uzyskać niespodziewane efekty.

CEKINY I GUZIKI ( ok. 5 zł szt.)

To relatywnie najtańsze dodatki, którymi możesz udekorować swój album, a zarazem, takie które sprawią, że będzie on wyglądać obłędnie! Must have!

Please login to get access to the quiz
KOLOR KOLOROWI NIE RÓWNY (Prev Lesson)
(Next Lesson) NARZĘDZIA
Back to GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

No Comments