GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

JAK WYWOŁYWAĆ ZDJĘCIA?

To kolejny temat, który pozornie wydaje się być nie do przeskoczenia. Jak przygotować zdjęcia do wywołania? Jak często i gdzie je wywoływać? Po obrobieniu, wykadrowaniu i stworzeniu świątecznej magii na zdjęciach pamiętaj o zachowaniu odpowiednich wymiarów i przede wszystkim proporcji zdjęcia. Powiedzmy, że zależy Ci na zdjęciach instagramowych o wielkości 10 cm na 10 cm. Jeżeli nie wywołujesz zdjęć w laboratoriach zajmujących się zdjęciami z lnstagrama, a w zwykłym labie lub fotokiosku - musisz taką fotografię samodzielnie wkomponować w format minimum 10 cm x 15 cm.

Obok zdjęcia 10 cm x 10 cm zmieścisz więc idealnie dwa zdjęcia 5 cm x 5 cm. Innym pomysłem jest wywołanie kolażu 6 zdjęć 5 cm x 5 cm po trzy w rzędzie. Jeżeli nie robisz albumu w koszulkach, to właściwie nie ogranicza Cię rozmiar Twoich zdjęć. W Internecie oraz w aplikacjach do obróbki zdjęć pełno jest programów do tworzenia kolaży. To naprawdę świetna zabawa i znaczne skrócenie czasu przygotowywania zdjęć!

Zasadniczo wyróżniłabym trzy szkoły w zakresie częstotliwości drukowania zdjęć.

 

DOMOWA DRUKARKA / FOTOKIOSKI

Pierwsza zachęca do regularnego - w zasadzie dokonywanego "na bieżąco", drukowania pojedynczych zdjęć na swojej domowej drukarce lub w fotokioskach z opcją druku natychmiastowego - takie fotokioski znajdziecie m.in. w sieciach Rossmann, FotoJoker czy Saturn, a koszt jednego zdjęcia z reguły nie przekracza 1 zł.

 

EMPIKFOTO / TRADYCYJNE LABORATORIUM

Druga szkoła zakłada robienie kumulacji, uzbieranie kilkunastu, kilkudziesięciu zdjęć, które następnie są drukowane hurtem np. w EmipkFoto lub w tradycyjnym laboratorium. Za empikiem przemawiają na pewno liczne promocje i możliwość zamówienia fotografii do domu. Ceny pojedynczego zdjęcia wynoszą w zależności od ilości około 30-50 gr.

 

SOCJALDRUK / EMPIKFOTO / TRADYCYJNE LABOLATORIUM

Ostatnia szkoła przyjmuje, że zdjęcia trzeba wydrukować raz a dobrze. W konsekwencji drukowane są na sam koniec prac nad albumem, wtedy gdy w zasadzie wszystkie zdjęcia, które mają trafić do albumu są już zrobione. Dodatkową opcją jest możliwość wydruku dociętych zdjęć w wymiarze 10 cm x 10 cm lub 5 cm x 5 cm.

 

Nie wiem, która szkoła będzie dla Was najlepsza - z własnego doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że drukowanie na bieżąco, przy okazji wizyty w Rossmanie czy w jakiejś galerii handlowej sprawdza się u mnie świetnie - pozwala mi na bieżące uzupełnienia albumu, co jest korzystne, ponieważ dobrze pamiętam to, co udokumentowałam na zdjęciu.

Please login to get access to the quiz
JAK PRZYGOTOWAĆ ZDJĘCIE DO ALBUMU? O OBRÓBCE SŁÓW KILKA… (Prev Lesson)
(Next Lesson) JOURNALING! CO TO JEST I Z CZYM TO SlĘ JE?
Back to GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

No Comments