GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

BŁĘDY, KTÓRYCH NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ PODCZAS PRACY Z ALBUMEM

PROKRASTYNACJA

To chyba "choroba cywilizacyjna" scraperek. Spędzam godziny na przeglądaniu Pinteresta, wizualizuję sobie swój album i. .. nic, cisza, klapa, pustka, kaplica. No nie zrobię i koniec. Nie mam przydasi. Nie umiem rysować. Czym mam zrobić zdjęcia - ziemniakiem? Masakra. Tymczasem naprawdę można tego uniknąć. W czasie kursu postaram się przekonać Cię, że wystarczy nawet kartka i długopis, żeby zacząć. Planowanie jest ważne, ale zacznij działać. Zrób album od początku do końca. Czy będziesz z niego zadowolona? Nie mogę tego zagwarantować, ale wiedz jedno - to, co nie spodoba Ci się w Twoim albumie w tym roku, poprawisz w następnym. Pamiętaj, że nie ma drugiego albumu bez pierwszego, a zrobione jest lepsze niz doskonałe!

BRAK PLANU DZIAŁANIA

Zapytasz o co tu chodzi? Z jednej strony przekonuję Cię, żeby działać, a teraz znowu piszę o planowaniu. Tak, musisz działać, ale bez chaosu - nie chodzi o rozpisanie wszystkich rozkładówek na każdy z 31 dni grudnia. Po prostu pomyśl o tym, jak Twój album ma wyglądać; o tym, co chcesz w nim zawrzeć. Wybierz sobie porę dnia, kiedy będziesz mogła poświęcić trochę swojego czasu albumowi. Zapisz myśli, które masz, kiedy wizualizujesz sobie swój album, a potem zastanów się jak to wszystko ładnie zorganizować.

ZBYT WYGÓROWANE OCZEKIWANIA

Wspomniany Pinterest to idealny motywator i inspirator, ale to często także kotwica, która ciągnie nos w dół, zwłaszcza no początku naszych kreatywnych prac. Sama pamiętam, że w czasie, kiedy zaczynałam swoją przygodę ze scapbookingiem często padałam ofiarą zbyt wygórowanych oczekiwań - zrobiłam coś, spojrzałam na Pinterest i byłam załamana. To byt błąd. Inspiruj się pracą innych, ale mierz siły na zamiary - jeżeli nie masz maszynki Mine lub Sizzix, to nie oczekuj, że złotą farbką czy nożyczkami osiągniesz podobne efekty. Pracuj tym, co masz w swoim zasięgu i tym, co jest w polu Twoich możliwości, bo inaczej będziesz odkładać prace nad swoimi rozkładówkami w nieskończoność.

"Tworzenie Grudniownika może być dla Ciebie i Twoich najbliższych, zródłem wielu ciekawych i relaksujqcych chwil spędzonych razem, o ile odpowiesz sobie na pytania: DLACZEGO? DLA KOGO? i przede wszystkim PO CO? robię w tym roku Grudniownik - reszta jest już tak naprawdę kwestią Twojego wyczucia."

DIY-warsztat-scrapbooking-grudniownik-inspiracja-3
Please login to get access to the quiz
GDZIE SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI (Prev Lesson)
(Next Lesson) Grudniownik dla zabieganej mamy – robić czy nie robić? wytrwam czy nie?
Back to GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

No Comments