POCKET DLA POCZĄTKUJĄCYCH

ALBUMY TEMATYCZNE

KIESZONKOWE ALBUMY NIE MUSZĄ BYĆ PROWADZONE CO TYDZIEŃ. AGNIESZKA OPOWIE WAM O SWOICH WYJĄTKOWYCH ALBUMACH TEMATYCZNYCH
project-life-albumy-tematyczne-indian-summer-naklejki

Odkąd pamiętam bardzo podobały mi się albumy w formie Project Life, te piękne karty i dodatki, małe zdjęcia, zapiski i pamiątki uroczo zapakowane w estetyczne koszulki i wszystko razem trzymane w pięknych segregatorach. Jednak wiedziałam, że prowadzenie PL wymaga dużej systematyczności, że nie będę w stanie robić cotygodniowych wpisów i że znudzę się już zapewne pod koniec pierwszego miesiąca, projekt pozostawał więc w sferze marzeń.

Po pewnym czasie pomyślałam sobie jednak, że przecież robię dużo zdjęć, tyle, że głównie na jazdach konnych mojej córki. Czemu więc nie stworzyć jej fantastycznej pamiątki właśnie w tej formie? Mój album nazwałam Projekt Koń 🙂

project-life-albumy-tematyczne-indian-summer-tag

Cotygodniowe jazdy dostarczały regularnych treści do albumu, nie mówiąc już o wakacjach, które córka też spędzała głównie na koniach. W ten sposób pogodziłam brak ochoty na prowadzenie regularnego projektu z miłością do estetycznego i trwałego albumu w formie PL.

project-life-albumy-tematyczne-indian-summer

Albumy o przeszłości

ZAPRASZAMY NA PODRÓŻ W CZASIE

Po roku prowadzenia tego projektu zamarzyłam o czymś więcej. Mam ogromną liczbę pięknych zdjęć moich dzieci z czasów kiedy byli mali, nie chodzili jeszcze do szkół, a całe dnie spędzaliśmy razem na spacerach, zabawach i cykaniu fotek, tyle, że ja wtedy nie miałam pojęcia o... scarpbookingu.

Zamarzyłam o albumie ze zdjęciami dzieciaków z tamtego czasu, z różnych okazji, świąt, spacerów czy też z życia codziennego, z takimi, które są dla mnie ważne, które po prostu lubię, które budzą ciepłe wspomnienia. Chciałam wyciągnąć te zdjęcia z dysków i móc się nimi w końcu cieszyć w namacalnej formie.

Mam więc do nadrobienia ładnych parę lat ale nie przerażam się, powoli powstają kolejne wpisy. Nie trzymam się za specjalnie chronologii, robię to na comam akurat w danej chwili ochotę, album uzupełniam w swoim tempie. Cofanie się w czasie podczas tworzenia wpisów daje mi ogromną frajdę, a ponieważ jest to dość łatwa forma scrapbookingu koszulki zapełniają się zaskakująco szybko.

W Pocket Scrapbookingu, jak się okazało, nie ma żadnych sztywnych reguł, których koniecznie musicie się trzymać, oprócz jednej – ponieważ jest to dość spory projekt, wymagający pewnych nakładów finansowych i wolnego czasu - to trzeba mieć z tego FUN!

Agnieszka Damska

 

Please login to get access to the quiz
ŁAMIEMY ZASADY (Prev Lesson)
(Next Lesson) PATENTY – CZYLI MAŁE I DUŻE POMYSŁY NA UROZMAICENIE ALBUMU
Back to POCKET DLA POCZĄTKUJĄCYCH

No Comments