GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

GRUDNIOWNIK OD PODSTAW

Grudniownik czyli album, który pozwoli Ci udokumentować codzienne chwile z ostatnich dni roku i przygotowań do Świąt

Czas Adwentu daje nam nieograniczone pole do popisu, jeżeli chodzi o jego kreatywne dokumentowanie. Przekazywane z pokolenia na pokolenie rytuaty i tradycje to idealne tematy do stworzenia przepięknych zdjęć i bogatych w szczegóły opisów.

Grudzień z reguły powoduje, że niezależnie od codziennych trudności zewsząd dopada nas świąteczna atmosfera, która wprost nie pozwala nam się smucić. Niewiele jest takich miesięcy w roku, które tak bardzo koncentrują się wokół rodzinnych, codziennych wydarzeń. Grudniowy album jest idealnym sposobem na uchwycenie tego, co najistotniejsze w tym świątecznym czasie.

Koniec roku to jednocześnie doskonały moment na refleksję nad naszym życiem (postanowienia noworoczne - czas, start!). Przeanalizowanie każdego kolejnego dnia pozwoli Ci odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania: Czy jestes zadowolona z tego jak żyjesz? Jak spędzasz wolny cza i czy potrafisz jeszcze cieszyć się z małych rzeczy.

Jeżeli potrzebujesz motywacji do zmiany swojego stylu życia, albo wprost przeciwnie - chcesz zaakcentować to, jak doskonale sobie radzisz w tym niedoskonałym świecie - grudniownik jest idealną odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Lessons

 1. Połączenie odpowiedniego formatu, motywu przewodniego i kolorystyki zagwarantuje Ci spójność kompozycji w Twoim albumie. Jak jednak z pośród tysiąca możliwości wybrać te najlepsze?
 2. Dzisiejszy zabiegany świat nie sprzyja trwonieniu czasu na hobby, więc jeżeli można ten czas dobrze wykorzystać, to tylko i wyłącznie dzięki odpowiedniemu dostosowaniu albumu do swoich potrzeb.
 3. Wybrane przez Ciebie hasło stanowić będzie motyw przewodni Twojego grudniownika. Pamiętaj o wybranym motywie podczas tworzenia swojej listy zakupów.
 4. Moja kolekcja świątecznych dodatków, to zbiór, który buduję od kilku lat. Często w środku lata kupuję jakiś alfabet, bo wiem, ze idealnie przyda się do pracy nad grudniownikiem.
 5. To wydaje się oczywiste, ale gwarantuję Ci, ze jeżeli nie zadbasz o to na początku, to nagle w połowie grudnia zorientujesz się, że brakuje Ci np. kleju. I co wtedy?
 6. O rady dotyczące tego jak połączyć ze sobą rolę mamy, bizneswoman i pani domu, a w międzyczasie wyczarować przepiękny, zimowy album poprosiłam Mirę Jurecką - mamę OliFasoli (www.olafasola.pl) i współtwórczynię polskiej firmy Family Portraits (www.familyportraits.pl), tworzącej autorskie albumy, karty i dodatki do Project Life i szeroko rozumianego scarpbookingu.
 7. Trzeba wypracować swoje metody na to, jak stworzyć fajne zdjęcia, które będą dobrze wyglądać w albumach. Chciałabym więc podzielić się z Wami moimi wskazówkami w tym zakresie - dla niektórych z Was to mogą być oczywistości...
 8. Olę Jędrzejczak - absolwentkę Akademii Fotografii Dziecięcej, uczestniczkę wielu warsztatów związanych z fotografią, milusińskich oraz właścicielkę studia fotograficznego CHWILE W KADRZE - poprosiłam o zdradzenie Nam kilku swoich ulubionych trików, dzięki którym nasze tegoroczne albumy będą pełne przepięknych rodzinnych fotografii.
 9. To kolejny temat, który pozornie wydaje się być nie do przeskoczenia. Jak przygotować zdjęcia do wywołania? Jak często i gdzie je wywoływać?
 10. Polecam kilka moich ulubionych i sprawdzonych tricków na utrzymywanie spójności kompozycyjnej w albumie.
 11. Ania, na co dzień mama dwóch córeczek (i kota) oraz pełnoetatowa pani domu. Paulina, druga kocia mama, pedagog i fotograf. Łączy nas nie tylko przyjaźń, ale też miasto w którym się urodziłyśmy i wykształcenie plastyczne, od którego wszystko się zaczęło.O kim mowa? Oczywiście o najbardziej zgranym scrapbookingowym duecie w osobie Ani Knurowskiej i Pauliny Wośko Konieczne zobaczcie ich pomysł na alternatywy grudniownika!

No Comments

Teachers